Typy kuponów w zakładach bukmacherskich. Które są opłacalne?

Jeszcze do niedawna zakłady bukmacherskie kojarzyły się z wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Najpopularniejszą formą było granie w specjalnych lokalach, gdzie prym wiedli doświadczeni, nałogowi gracze. Technologia i cyfryzacja umożliwiła wielu osobom granie online za pomocą internetu prosto ze swojej kanapy. To, że w Polsce rynek zakładów bukmacherskich bardzo szybko się rozwija można uargumentować powstawaniem kolejnych firm, które oferują graczom obstawienie meczów sportowych. To właśnie możliwość grania za pomocą smartfona i laptopa dała drugie życie sportowej bukmacherce. Każdy kto zaczyna grę ma na celu osiągnięcie zysku. Aby to założenie spełnić trzeba mieć jednak wiedzę na temat typów kuponów i ich opłacalności.

Jakie typy kuponów oferują Polscy bukmacherzy?

Według wielu doświadczonych graczy zrozumienie różnicy pomiędzy różnymi dostępnymi rodzajami zakładów jest kluczem do udanego obstawiania. Najprostszym, ale często używanym przez graczy jest singiel. Zakład pojedynczy charakteryzuje się, jak sama nazwa wskazuję jednym zdarzeniem na kuponie. Jest to stosunkowo bezpieczny zakład, o ile nie gramy bardzo ryzykownych spotkań z dużymi kursami. Posługując się matematyką możemy w prosty sposób obliczyć procentową szansę na wygraną. Przykładowo, gdy są trzy możliwe wyniki – wygrana zespołu A, remis i wygrana zespołu B, to stawiając na którekolwiek ze zdarzeń mamy 33,3% prawdopodobieństwa zdobycia wygranej. Oczywiście kierując się przeczuciem, doświadczeniem lub analizą, możemy jeszcze bardziej zmaksymalizować swoje szansę na zamknięcie kuponu. Single zazwyczaj grają „zawodowcy”, czyli osoby z dużym kapitałem na grę, którzy traktują bukmacherkę poważnie. Analogicznie do zakładów singlowych działają double i treble. W przypadku tych pierwszych stawiamy dwa różne zdarzenia, a jeśli chodzi o treble, to tutaj musimy wybrać trzy. Wystarczy jedno źle obstawione zdarzenia, a nasz zakład idzie niestety do kosza. W ten sposób działają wszystkie zakłady akumulowane, niezależnie od tego ile zdarzeń na nich umieścimy. Niektórzy gracze bawią się w tzw „taśmy” czyli ciąg wielu zdarzeń na kuponie puszczony za stosunkowo niską kwotę. Niestety tego typu zakłady rzadko zostają rozliczone jako wygrane.

Bardzo ciekawym typem kuponu jest KOMBI, czyli zakład blokowy. Ten typ jest nieco bardziej skomplikowany, bo składa się z różnych kombinacji zakładów. Każde ze zdarzeń dodajemy do którejś z utworzonych grup (A,B,C, itd.) Nie ma tutaj limitów i możemy do każdej grupy dodawać inną ilość meczy. Aby zdobyć wygraną musimy trafić wszystkie spotkania w danym bloku. Zakład ten jest mniej popularny, gdyż oprócz nosa do poprawnego typowania musimy mieć także doświadczenie bukmacherskie i wiedzę matematyczną, tak aby nie być stratnym nawet w przypadku wygranej. Podobnym typem kuponu jest zakład systemowy. W nim także tworzymy kombinację, a ciekawostką jest to, że możemy wygrywać nawet popełniając błędy. Jednakże zakład systemowy nie cieszy się zbytnią popularnością, bo wygrane są niższe niż w zakładach akumulowanych.

Ostatnim i chyba najbardziej emocjonującym typem kuponów są zakłady na żywo. Tutaj także największe pole do popisu mają doświadczeni gracze. Z pewnością postawienie zakładu live wpływa na to jak bardzo emocjonujemy się danym meczem. Profesjonaliści odsuwają jednak to na dalszy plan i oglądają mecz jednocześnie analizując zdarzenia na boisku. W ten sposób można wybrać zakład o potencjalnie dużym prawdopodobieństwie wygranej.

Które typy kuponów są najbardziej opłacalne?

Tak naprawdę ciężko to jednoznacznie stwierdzić. Dla każdego gracza inny rodzaj kuponu będzie najbardziej opłacalny. Należy po prostu próbować i znaleźć metodę idealną dla siebie. Pamiętaj jednak, że z bukmacherką jest jak z inwestowaniem. Aby odnieść sukces potrzeba czasu, cierpliwości i praktyki. Zalecane jest jednak trzymanie się sztywnych zasad co do ilości wysłanych kuponów lub sumy wydanych pieniędzy. Najgorszą praktyką jest bezsensowne obstawienie tylko po to, żeby się odkuć. Najczęściej kończy się to tylko i wyłącznie stratą pieniędzy.