Piłka ręczna, a bukmacherka. Są tam pewniaki?

W piłce ręcznej tak jak w wielu innych sportach trudno mówić o spotkaniach pewnych, na których na pewno się wzbogacimy. Jednak są w każdej lidze zespoły, które słynną z danego stylu gry, a jak wiemy, bukmacherzy oferują rozmaite zakłady na pojedynki drużyn w piłce ręcznej. Czy dobre rozczytanie ekipy, na którą chcemy postawić, będzie można porównywać do pewniaka? Postaramy się sprawdzić, co i dlaczego obstawiać jeśli marzymy o przysłowiowym pewniaku.

Pierwsze, od czego można zacząć, to oczywiście typowanie na faworytów danych spotkań. Jednak nawet najpewniejszy typ, który wydaję nam się odpowiedni, może nas zawieść. Trudno sobie wyobrazić, ale oczywiście zdarzają się takie przypadki, że przykładowo mistrz jakiegoś kraju rozegrał cały sezon i nie przegrał żadnego meczu, ale są to przypadki, w których dany zespół przechodzi do historii i wręcz niemożliwe jest powtórzenie tego wyczynu w następnym sezonie. W szukaniu pewniaków ważne jest, aby sprawdzić, o co dana drużyna gra, czy zwycięstwo zapewni jej utrzymanie, a może dzięki wygranej wciąż będą się liczyć w walce o najwyższe cele.

Pewniaków bardziej możemy szukać w ilości bramek danej drużyny lub obu zespołów w spotkaniu. Jednak chcąc się za to zabrać, musimy i to koniecznie prześledzić, jak obie ekipy spisują się zarówno w ofensywie jak i w defensywie, czy bramkarz broni na wysokim procencie, czy jedna z drużyn znacznie zwalnia grę, co powoduję wydłużenie ich akcji, a co za tym idzie, często przekłada się, to na małą liczbę zdobytych trafień. Jeśli do tego przysiądziemy, to znacznie łatwiej będzie nam szukać pewniaków w tych zdarzeniach, niż obstawiając wygraną poszczególnych zespołów. W wynajdowaniu pewniaków pomoże dobre rozpoznanie zespołów, ponieważ tak, jak wspominałem wcześniej, bukmacherzy mają dla graczy mnóstwo propozycji, kombinacji zakładów na jedno spotkanie. Będąc dobrze zaznajomiony z daną ligą oraz ze statystykami danych ekip dużo łatwiej będzie nam znajdywać pewniejsze zdarzenia.

Jedna drużyna może mieć problem z rozgrywaniem pierwszych połów i dopiero w drugiej odrabiają straty, a inni wręcz odwrotnie dobrze wchodzą w starcie, ale z biegiem czasu tracą siły i ostatecznie przegrywają. Patrząc na sprawę realnie, to w żadnym sporcie nie możemy mówić o pewniakach, ponieważ trzeba pamiętać, że po drugiej stronie wciąż są tylko ludzie, a pomyłki są częścią życia i sportu. Oczywiście w większości spotkań jest faworyt, ale i on może czasami mieć gorszy dzień i przegrać z czerwoną latarnią ligi. W sportach drużynowych, czyli piłce ręcznej łatwiej jest zamaskować niepowodzenie jednego i czasem największa gwiazda drużyny nie daję po prostu rady, ale ma wokół siebie ludzi, którzy zawsze mu pomogą.

Gorzej jest w sportach indywidualnych, w których można liczyć tylko na siebie. Podsumowując, w żadnym sporcie nie ma pewniaków i w piłce ręcznej również ich nie ma, ale możemy podnieść prawdopodobieństwo zdarzenia, które uważamy za pewne, jeśli dokładnie przeanalizujemy, to co chcemy zagrać, opierając się na statystykach i faktach. Trzeba pamiętać, że również i to może nas zawieść, bo wciąż mówimy tutaj o sporcie, a sport uwielbia niespodzianki. Pewne są dwie rzeczy: podatki i śmierć, a nie zakłady na piłkę ręczną.