Czy warto obstawiać szczypiornistów?

Piłka ręczna nie cieszy się takim zainteresowaniem w Polsce jak piłka nożna czy tenis. Przekłada się to na popularność zakładów bukmacherskich. Nie znaczy to, że szczypiornistów nie warto obstawiać. Z uwagi na to, że rzadko występują tu remisy – łatwiej przewidzieć tu wynik niż w piłce nożnej. Kiedy warto obstawiać piłkę ręczną i jakie zakłady przyniosą nam najwięcej pieniędzy?

Jakie typy zakładów warto obstawiać?

Przede wszystkim w piłce ręcznej łatwo obstawić ewentualnego zwycięzcę. Dużo zaletą są wysokie wyniki, gdzie rzadko padają remisy. Szczypiorniści rzadziej też przegrywają przez przypadek. W piłce nożnej dużo od wyniku zależą pojedyncze zagrania: decyzja sędziego, spalony przy bramce, rzut karny. W piłce ręcznej ewentualny gol samobójczy szybko jest niwelowany. Drużyna po prostu szybko strzeli następne bramki. Jeżeli jest lepsza – nie będzie z tym żadnych problemów.

Warto też obstawiać wysokie wyniki. Szczypiorniści często zaczynają strzelać masę bramek w końcówkach spotkań. Można skupić się na obstawianiu ich na żywo. Warto przeczekać z kursem na przykładowo 50 minutę meczu. Jeżeli wynik oscyluje w granicach remisu, to jest duża szansa, że zawodnicy zapomną o obronie. Można załapać się na naprawdę wysokie kursy. Warto też zaryzykować z handicapami. W piłce ręcznej często słabsza drużyna walczy jak równy z równym, a dopiero w końcówce traci zwycięstwo. Odpowiednie dodanie im dodatkowych punktów w formie handicapu powinno przynieść wygraną.

Które ligi są mało opłacalne?

Ludzie zarabiający regularnie na zakładach rzadko skupiają się na najlepszych ligach. Wynika to często z ich wyrównanego poziomu. Przykładowo w mocnej lidze polskiej drużyna z dołu tabeli łatwo może wygrać z liderem. To samo bywa w Lidze Mistrzów. Poziom europejskich rozgrywek stale się wyrównuje. Potęgą stają się takie kraje jak Macedonia czy Białoruś. Obecny mistrz, czyli THW Kiel nie awansował nawet do półfinału. Przy dobrej znajomości można jednak czasem coś zaryzykować. Warto postawić zwycięstwo Barcelony w lidze hiszpańskiej lub PSG we francuskiej ze względu na pewną powtarzalność.

Które ligi przyniosą nam najwięcej pieniędzy?

W przypadku obstawiania szczypiornistów lepiej skupić się na niższych ligach. Często pada tam więcej bramek, a czołowe drużyny rzadziej tracą punkty. Trzeba jednak pamiętać, że ciężej wtedy o niespodzianki, co przekłada się na niższe kursy. Warto skupiać się na niższych ligach: rosyjskiej, finlandzkiej, tureckiej czy rumuńskiej. Wyniki tam są w miarę powtarzalne, więc trafić można nawet z ilością bramek.

Szczypiornistów najlepiej obstawiać odpowiednio przygotowując się do meczu. Warto przygotować sobie tabelę i ostatnie wyniki mniej znanych lig w Europie. Na ich podstawie należy szukać drużyn w dobrej formie. Musi to być też drużyna, która regularnie ogrywa słabszą drużynę w ostatnich paru latach. Odrobina statystyki i staranne dobranie kursu pozwoli zarobić nam zarobić mnóstwo pieniędzy. Piłkę ręczną z pewnością warto obstawiać, a względem piłki nożnej czy hokeja – to jeden z najbardziej przewidywalnych sportów.