Zapowiedź meczu z Ruchem

Pierwszym przeciwnikiem Startu Elbląg przed własną publicznością będzie beniaminek superligi KPR Ruch Chorzów.

Nasz środowy przeciwnik
to prawdziwa legenda polskiej żeńskiej piłki i trzeba przyznać, że to dobrze, iż tak utytułowany klub wrócił do krajowej elity.

Na podium Mistrzostw Polski meldował się aż szesnastokrotnie, z czego Mistrzostwo Polski zdobywał dziewięć razy. Ta piękna historia pisana była w latach 60-tych i 70-tych. W ostatnich latach Ruch skupiał się raczej na walce o utrzymanie,
choć zdarzało się, że występował także w fazie play-off. Dzisiejszy Ruch nie powinien sprawić naszej drużynie większych problemów. Pierwszą drużynę tworzą zdolne zawodniczki z zespołów juniorskich, a trzon drużyny tworzą doświadczone Dorota Masłowska, Joanna Rodak czy Agnieszka Piotrowska.

Przed sezonem zespół opuściły utalentowane Oktawia Płomińska, Natalia Krupa (obie do Pogoni) czy dobrze znana w Elblągu Lidia Żakowska (szuka klubu). Bilans zmian kadrowych poprawiły bramkarka Renata Kajumowa ( z nieistniejącego już AZS AWFiS Gdańsk) oraz Żaneta Lipok i Karolina Kuszka (SMS Płock).

Dla nas mecz z Ruchem, będzie doskonałą okazją do poprawienia nastrojów po solidnej lekcji piłki, jakiej udzieliły naszej drużynie pilkarki Byasen Trondheim. Start Andrzeja Niewrzawy nie zwykł gubić punktów z zespołami z dolnych rejonów tabeli, dlatego każdy inny wynik niż nasza wygrana, będzie olbrzymią sensacją.

Mecz rozpocznie się w najbliższą środę, o godz. 18 w hali przy ul. Grunwaldzkiej 135.

Zostaw komentarz