Wywiad z trenerem Byasen Handball Elite

W I rundzie pucharu EHF, los skojarzył nasz START z drużyną Byaasen Trondheim. Korzystając z tej okazji, poprosiliśmy o rozmowę trenera klubu z Trondheim, Pana Larsa Arne Høgdahl.

Klub Kibica:
Witam! Bardzo cieszymy się, że nasza drużyna zagra z przedstawicielem ligi złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich.Czy
możesz nam przybliżyć historię i największe sukcesy klubu Byaasen?

L.A. Høgdahl: Byaasen jest w najwyższej klasie rozgrywkowej w Norwegii i gra w niej niemal 35 lat z rzędu (żadna inna norweska drużyna nie dokonała czegoś takiego w piłce ręcznej).
Najsłynniejszą zawodniczką Byaasen jest Trine Haltvik, która grała przez prawie 20 lat. Mia Högdahl, Camilla Herrem, Kari Grimsbø and Ida Alstad to tylko kilka zawodniczek z drużyny Byaasen, które grają w reprezentacji narodowej Norwegii.

Klub Kibica:
Piłka ręczna kobiet jest w Polsce mało popularna, liga nie jest zawodowa, są problemy z transmisjami meczów w telewizji,
na ligowe mecze przychodzi średnio kilkuset kibiców. Jak to wygląda w lidze norweskiej? Czy halę w Trondheim odwiedza duża liczba widzów?

L.A. Høgdahl:
W zeszłym sezonie Byaasen miał średnio 1400 widzów na meczu ( drugie miejsce pod względem średniej frekwencji w lidze). Byaasen jest popularny w Trondheim, ale nie mamy
grupy fanów, która jeździłaby za nami na mecze wyjazdowe. Niektóre mecze są transmitowane w telewizji publicznej.

Klub Kibica:
Siłą drużyny Startu jest mieszanina doświadczenia z młodością. Co jest siłą drużyny Byaasen? Kto jest liderem zespołu?

L.A. Høgdahl:
Nasz zespół jest raczej młody. Większość zawodniczek urodziła się w 1994. Gramy szybką piłkę ręczną. Mamy dużo siły fizycznej. Kapitanem drużyny jest najstarsza zawodniczka- 29-letnia Teodora Tomac.

Klub Kibica:
Mimo bogatych tradycji, w Starcie grają tylko trzy wychowanki klubu. Jak wygląda współpraca z młodzieżą w Waszym klubie?

L.A. Høgdahl:
Byaasen jest silnym klubem w Trondheim i większość młodych, utalentowanych graczy trafia do Byaasen. Jeśli zakreślilibyśmy koło 40-50km od Trondheim, to okazuje się, że
wszystkie zawodniczki poza dwiema urodziły w tym regionie (poza Marit Jacobsen z Narviku i Heleny Orvarsdottir z Islandii)

Klub Kibica:
Z czym kojarzy Ci się polska piłka ręczna?

L.A. Høgdahl:
Szybki, techniczny handball z mocnymi rzutami. Wspaniałe tradycje w piłce ręcznej.

Klub Kibica:
Wieść o wylosowaniu klubu z ligi Mistrza Olimpijskiego bardzo nas ucieszyła. Niestety dla nas, oba mecze zostaną rozegrane w Trondheim. Jaki był powód rozegrania obu meczów w Norwegii? Czy przeprowadzona zostanie transmisja video?

L.A. Høgdahl:
Nie wiem czy będzie video transmisja. Oba mecze będą rozegrane w Norwegii z przyczyn ekonomicznych. Cieszymy się, że oba mecze odbędą się w Trondheim.

Klub Kibica:
W zeszłym sezonie doszliście do fazy grupowej Pucharu EHF, wydaje się, że jesteście faworytem tego meczu. Czego spodziewacie się po rywalu z Polski?

L.A. Høgdahl:
Spodziewamy się bardzo trudnego przeciwnika i dlatego musimy grać bardzo dobrze, aby przejść do drugiej rundy.

Klub Kibica:
Dziękujemy i życzymy powodzenia.

1 Comment

Zostaw komentarz