Wygrana na koniec 1. rundy.

W ostatnim meczu pierwszej części sezonu Start pokonał w Piotrkowie miejscową Piotrkovię 37:23 (17:12).

Można było myśleć, że będzie to jeden z wielu meczów, które muszą się odbyć, jednak w ostatnim czasie miejscowy zespół gra przyzwoicie na swojej hali. Na początku spotkania kibice z Elbląga, którzy pojawili się w Hali Relax mogli mieć takie przeczucia. Start przegrał minimalnie początek (1:0,1:1,1:2) jednak po kolejnych bramkach już nie było wątpliwości kto będzie dzisiaj rządził na parkiecie. Do przerwy udało się odskoczyć na 5 bramek.

W drugiej połowie dzięki dobrej obronie i skutecznych wykończeniach przewaga powoli rosła, aż urosła w pewnym momencie do 15 bramek. Na pochwałę zasługuje Aleksandra Kwiecińska, która w całym spotkaniu zagrała rewelacyjnie, dzięki czemu jej licznik bramek w czwartkowym spotkaniu zatrzymał się na 10 bramkach.

Tym spotkaniem zaczynamy przerwę na reprezentację, która już w grudniu zagra na MŚ w Niemczech, a w składzie jest m.in zawodniczka Startu Sylwia Lisewska. Szczypiornistki Startu na ligowe boiska wrócą w weekend 6/7.01.2018 kiedy to zagrają z dotychczasowym Mistrzem Polski z Gdyni.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski 23:37 – Kram Start Elbląg (12:17)
Piotrcovia:
 Opelt, Sarnecka – Kopertowska 7, Belmas 3, Marszałek 2, Wypych 2, Cygan 2, Ivanović 2, Despodovska 2, Kucharska 1, Wasilewska 1, Warzychowska 1, Matyja, Klonowska.
Start: Szywerska, Klarkowska – Kwiecińska 10, Lisewska 6, Jędrzejczyk 5, Balsam 4, Świerżewska 3, Waga 2, Dorsz 2, Świerczek 1, Kozimur 1, Szynkaruk 1, Gerej 1, Yashchuk 1, Choromańska, Stokłosa.