Aktualności
Archiwum
Wywiady

Rozgrywki
Ekstraklasa
Terminarz
Puchar Polski
Statystyki
Klub
Informacje
Kadra
Historia
Hala
Sponsorzy
Inne
Kibice
Galeria
Linki
Redakcja
Admin


          Wywiady


.

.
.

Start nie kupuje - wywiad

Z prezesem Startu Antonim Szaduro rozmawiał Marcin Jankowski. Poniżej zapis tej rozmowy.

Panie prezesie, czy awans naszej drużyny do czołowej szóstki wzbudził większe zainteresowanie klubem potencjalnych sponsorów?
Powiem tak. Zawodniczki udowodniły, że te fundusze, które do tej pory ofiarowali nam sponsorzy nie poszły na marne. Dzięki naszym sponsorom mogliśmy osiągnąć cel, jakim był awans do pierwszej szóstki. Nasi sponsorzy, to firmy z Elbląga i to one nam najbardziej pomagają.
Start gra coraz lepiej, jednk dobra gra nie ma przełożenia na frekwencję podczas meczów. Czy jest możliwość aby obniżyć ceny biletów?
Ceny biletów w Elblągu są podobne jak w innych miastach. Mamy zniżkę 50% dla młodzieży. Młodzież zorganizowana z opiekunem może obejrzeć spotkanie za darmo. Kiedyś wpuszczaliśmy młodych ludzi nie pobierając opłat za wstęp. Jednak to się nie sprawdziło, gdyż ich zachowanie pozostawiało dużo do życzenia i odeszliśmy od tej formy.

Przed obecnym sezonem do drużyny trafiło kilka wychowanek Truso, czy to oznacza, że Start tak jak przed laty będzie bazował na piłkarkach wywodzących sie z Elbląga?
Nie do końca. Co roku chcemy angażować i ogrywać utalentowane zawodniczki z Truso.

Do Elbląga wrócił trener Andrzej Drużkowski. Czy będziecie chcieli wykorzystać jego doświadczenie?
Pan Drużkowski rozpoczął pracę w szkole nr 9 i tam szkoli młode zawodniczki, dzięki temu jego praca może być przydatna dla klubu. Póki co współpraca z trenerem Drużkowskim opiera się na zasadach partnerskich. My mamy podpisany kontrakt z trenerem Zdzisławem Czoską i na pewno obecny trener pozostanie z nami na kolejny sezon.

Jak wygląda współpraca klubu z władzami miasta i województwa?
Mamy dobre kontakty z władzami Elbląga. Miasto w formie zleceń przekazuje środki na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Dzięki miastu nie płacimy za wynajem hali na mecze i treningi, również nie opłacamy pomieszczeń biurowych. Nie ma możliwości otrzymywania dotacji z województwa. Spowodowane jest to tym, że środki rządowe kierowane są na drużyny narodowe.

Jak wygląda sytuacja finansowa klubu?
Sytuacja jest napięta, nie mamy dużych środków. Występują tąpnięcia w płaceniu świadczeń typu ZUS, Urząd Skarbowy. Na szczęscie jesteśmy na bieżąco z wypłatami dla zawodniczek. A bywało z tym różnie.

Ile kosztuje miesięczne utrzymanie drużyny?
Podam przykłady. Wyjazd na mecz to koszt 5-7 tysięcy złotych, organizacja meczu 1,5 tysiąca plus stypendia. Odchodzą w pewnej mierze usługi medyczne. A to dzięki pomocy naszych lekarzy panów Józefa Hryniewicza i Tadeusza Naguszewskiego.

Start gra w Pucharze Polski, czy w przypadku awansu do finału jest możliwość zorganizowania turnieju o puchar w Elblągu?
Organizowaliśmy taki turniej w 2000 roku i zebraliśmy dobre oceny. Musimy jednak zakwalifikować sie do finału. Jeżeli tak się stanie, to przy dołożeniu kilku tysięcy złotych można zaprosić finalistów do Elbląga.

Jeżeli uda się Startowi zakwalifikować do europejskich pucharów, czy nasza drużyna przystąpi do tych rozgrywek?
Europejskie rozgrywki są dużą promocją dla klubu i miasta oraz urozmaiceniem rozgrywek dla kibiców. Jednak udział w nich to duży wysiłek dla zawodniczek i może to nas dużo kosztować. Kto wie, czy jeśli Nata Gdańsk nie wycofała by sie z tych rozgrywek, to czy by walczyła w tym sezonie o mistrzostwo.
Inny problemem są znów finanse. Taki udział to koszt około 30 tysięcy zł za jedną rundę.

Do końca rozgrywek pozostało pięć kolejek. Czy myślicie już o następnym sezonie? Jak przedstawiają się sprawy kadrowe?
W tym sezonie kończą się kontrakty trzem zawodniczkom. Pozostałe mają ważne umowy z klubem. Od maja zawodniczka, która nie będzie związana kontraktem z klubem, będzie mogła odejść do innej drużyny za darmo.
Na pewno nie będziemy robili zakupów. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć o dwóch trzech zawodniczkach, które są chętne grać w Elblągu. Mam tu na myśli doświadczone piłkarki, którym kończą się kontrakty z obecnymi klubami. Myślę, że wszystko zostanie wyjaśnione jeszcze w tym miesiącu.

Dziękuję za rozmowę.
Dziękuję.

ďťż
Następny

PUCHAR POLSKI

Finał
20.05.2017
godz. 17:45


Lubin
-
STARTPGNiG Superliga

1Vistal3250
2Zagłębie3248
3START3245
4Lublin3243
5Pogoń3239
6Koszalin3233
7Łączpol3231
8Piotrcovia3224
9Kobierzyce3222
10Kościerzyna3220
11Jelenia G.3217
12Olimpia3211


Kontakt
gg 6035203
Partnerzy

Olimpia Elbl�g - serwis niezale�ny

Olimpia Elbl�g - pami�tki - sklep internetowy

Radio Olsztyn