Meldujemy się w półfinale

Po znaczącej lepszej grze Start dołączył do grona półfinalistów Pucharu Polski. W ćwierćfinale podopieczne Andrzeja Niewrzawy pokonały Energę AZS Koszalin 33:24 (17:14).

Od samego początku wiadomo było, że będzie to zacięte spotkanie, ponieważ spotykają się dwa równe zespoły. Początkowo wynik oscylował w okolicy remisu dzięki grze bramka za bramkę. Na pochwałę na pewno zasługuje bramkarka Klaudia Powaga, która obroniła w tym meczu kilka rzutów karnych, co przyczyniło się do zwycięstwa elbląskich szczypiornistek. Do przerwy Start prowadził tylko trzema bramkami.

Natomiast już w drugiej części meczu, to elblążanki wyszły bardziej skoncentrowane na parkiet i stopniowo powiększały swoją przewagę. Tak mecz zakończył się wygraną dziewięcioma bramkami.

W kolejnej kolejce już w niedzielę Start zagra także z drużyną z Koszalina, ale tym razem na wyjeździe. Kibice zbierają osoby chętne na wyjazd. Więcej szczegółów na fan page Klubu Kibica.

Jesteśmy już także po losowaniu półfinałów Pucharu Polski. Start zmierzy się w dwumeczu z Pogonią Szczecin. Pierwszy mecz odbędzie się na wyjeździe, drugi w Elblągu. Drugą parę tworzą zespoły z Lubina i Lublina.

Zostaw komentarz