Luźny mecz na Kaszubach

W minioną sobotę nasze zawodniczki rozgrywały mecz z przedostatnim zespołem tegorocznych rozgrywek PGNIG Superligi UKS PCM Kościerzynę. Mecz ten był dla naszej drużyny możliwości na łatwe zdobycie trzech punktów, które Start wykorzystał bez większych problemów. Wygrywamy w Kościerzynie 37:25.

Przez większość część pierwszej odsłony spotkania nasze zawodniczki w łatwy sposób zdobywały bramki i  24 minucie na tablicy wyników było 6:19. Chwile później jednak coś się zacięło i to zawodniczki miejscowe zdobyły 7 bramek z rzędu . Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:20.

Druga połowa  wniosły znowu na boisku to co lubimy najbardziej- precyzje i skoncentrowanie u naszych zawodniczek co ukazało ponownie niezłą grę.  W 44. minucie dorobek bramkowych Startu wynosił  trzydzieści goli. Kościerzyna nie rzuciła jednak rękawic i do końca spotkania starała się dorównać naszym zawodniczkom. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 37:25.

W tym spotkaniu 100% skuteczność w obronie rzutów karnych miała Klaudia Powaga, która obroniła wszystkie 4 rzuty karne przyznane gospodyniom.

Bramki: Lisewska 9, Jędrzejczyk 7, Balsam 6, Yashchuk 4, Świerczek 3, Waga 3, Gerej 2, Dorsz 1, Kozimur 1, Szynkaruk 1

My jako kibice do Kościerzyny wybraliśmy się w 20 osób. Co niestety jak na jeden z najbliższych wyjazdów w tym sezonie jest słabym wynikiem. Nie przeszkodziło to nam zdominować miejscowych dopingiem z naszej strony.