Kolejne 3 punkty do tabeli

W stolicy województwa świętokrzyskiego Start pokonał Koronę Handball 39:22 (19:9).Do Kielc jedziemy z nadziejami na kolejne 3 punkty, jednak mając z tyłu głowy dobrą postawę rywalek w meczach z Koszalinem czy Vistalem. Na halę mimo przyjazdu do miasta scyzoryków na kilka godzin przed meczem zjeżdżając się z różnych stron Polski, na halę wchodzimy tradycyjnie 5 minut przed meczem.
Mimo naszych małych obaw nasze szczypiornistki szybko wyprowadziły nas z tego przekonania łatwym 5:1 w 5. minucie. Kolejne akcje spotkania tylko potwierdzały dominację elblążanek w tym meczu, dobre obrony bramkarskie, udane kontrataki i tak do szatni Start zszedł z boiska z 10 bramkową przewagą.

Druga połowa, to dalsza dobra gra zespołu z północy kraju, powiększanie przewagi, która wynosiła w pewnym momencie aż 17 bramek. Korona nie mogła przebić się przez defensywę Startu, ale także nie poradziła sobie z kolejnymi atakami. Kiedy zwycięstwo było już niezagrożone, trener Andrzej Niewrzawa postanowił wpuścić na boisko zawodniczki, które mniej czasu spędzają na ligowych parkietach. Trzeba też wspomnieć o tym, że Sylwia Lisewska po raz kolejny wykorzystała wszystkie rzuty karne, a także Klaudia Powaga obroniła rzut karny. Natomiast nasza druga bramkarka Saloma została wybrana najlepszą zawodniczką w naszym zespole.

Kolejny mecz Startu odbędzie się już za tydzień w niedzielę o godz. 17 z drużyną z Kościerzyny. Zapraszamy już teraz na to spotkanie.

Korona: Orowicz, Chojnacka, Wałcerz – Dos Santos 7, Syncerz 4, Więckowska D. 3, Czekala 2, Homonicka 2, Skowrońska 2, Gliwińska 1, Kędzior 1, Janczyk, Więckowska, Zimnicka, Radzikowska.

Start: Szywerska, Powaga – Dorsz 6, Lisewska 6, Balsam 5, Świerżewska 4, Yashchuk 4, Stokłosa 3, Waga 3, Świerczek 2, Jędrzejczyk 2, Kwiecińska 2, Kozimur 2, Choromańska, Szynkaruk, Gerej.