Kolejna wygrana w lidze

Z trudnego terenu w Szczecinie, Start zabrał 3 punkty do Elbląga pokonawszy miejscową Pogoń 24:22 (15:17).

Do stolicy województwa zachodniopomorskiego szczypiornistki wybrały się po przekonywującej wygranej w Elblągu nad Ruchem. Kibice mieli nadzieję, że pójdą one dalej za ciosem i w kolejnym meczu także dopiszą 3 punkty do ligowej tabeli.

Gospodynie zaczęły spotkanie mocno w obronie przez co sędziowie szybko wykorzystali „limit” trzech żółtych kartek na drużynę. Jednak to nie przeszkodziło Startowi, żeby wyjść na prowadzenie 4:2. Niestety po kilku minutach gospodynie odrobiły stratę z nawiązką. Mimo kolejnego doprowadzenia do wyrównania przez elbląskie zawodniczki, do końca 1. połowy mecz toczył się raczej bramka za bramkę z lekką przewagą gospodyń.

Kibice po pierwszej części spotkania mogli się spodziewać dobrego meczu z dużą ilością bramek w drugiej części spotkania. Jednak tym razem w tej drugiej kwestii musieli być zawiedzeni. Duża nieskuteczność rzucających, połączona z dobrą dyspozycją bramkarek skutkowała tym, że kolejno Start przez 10, a Pogoń przez 9 minut nie mogły rzucić bramki. Końcówkę pojedynku między brązowymi medalistkami, a Pogonią lepiej rozegrały te pierwsze wygrywając drugą połowę 9:5, a mecz 24:22.