Gdy emocje już opadną. Karne w Elblągu

Po rzutach karnych pokonujemy Energę AZS Koszalin 22:22 k. 3:2 i utrzymujemy się na 3 miejscu w tabeli.

Przed meczem nikt nie spodziewał się,że do rozstrzygnięcia meczu będziemy potrzebowali dodatkowej serii rzutów karnych.
Wynik po pierwszej  połowie  to efekt niewykorzystywanych sytuacji z naszej strony i dobra dyspozycja Beaty Kowalczyk w bramce Akademiczek. Po 30 minutach na tablicy wyników widzieliśmy 8:11 dla Gości.

Druga połowa to próba odrobienia strat, co udało się osiągnąć by chwilę później znowu dać wyjść na prowadzenie zawodniczką z Koszalina. W dobrej dyspozycji tego dnia była nasza najlepsza snajperka Sylwia Lisewska, która uratowała nam niedzielną wygraną i na ostatnie sekundy regulaminowego czasu gry rzuciła bramkę wyrównująca i po 60 minutach meczu ustaliła wynik spotkania na  22:22. Emocje na trybunach były ogromne, zawodniczki zaserwowały nam już wystarczająco wrażeń w ciągu 60 min a zwłaszcza w ostatnie 5 min spotkania, a czekały nasz jeszcze rzuty karne, które miały wyłonić zwycięzce tego spotkania.

Rzuty karne to prawdziwa próba nerwów dla każdego zawodnika. Trenerzy  wytypowali po pięć zawodniczek, które stawały na linii 7. metra i rozpoczeliśmy/

Jako pierwsza Beatę Kowalczyk pokonała Sylwia Lisewska. W odpowiedzi do wyrównania doprowadziła Ksenia Prostenko. Nie zawiodła także Joanna Waga, a po drugiej stronie Gabriela Urbaniak. Po golu Aleksandry Jędrzejczyk, swoją szansę zmarnowała Romana Roszak i to Start przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.. Niestety po rzucie Hanny Yashchuk piłka poszybowała nad bramką,ale pomyliła się także  Tamara Smbatian. Rezultat przed ostatnimi dwoma rzutami nadal wynosił 3:2. Do ostatniego serii podeszła Aleksandra Stokłosa,której rzut obroniła Beata Kowalczyk. Los zakończenia tego spotkania lub kontynuowania kolejnej serii 5 rzutów leżał w Pauli Mazurek i  Sołomiji Szywerskej. Lepsza w tym pojedynku nerwów okazała się nasza bramkarka i to my cieszyliśmy się ze zwycięstwa oraz 2 punktów a nasze przeciwniczki i kolegów kibiców z Koszalina zostawiliśmy z 1 punktem.

Bramki:  Lisewska 10, Yashchuk 4, Balsam 3, Dorsz 2, Waga 1, Jędrzejczyk 1, Gerej 1