Dwa mecze-dwa zwycięstwa

Wygrywamy obydwa spotkania z KPR Jelenią Górą.

Pierwsze spotkanie nie należało do tych łatwych, Start wygrał tylko i wyłącznie jedną bramką (26:25.). Nasze zawodniczki przez większą część spotkania goniły wynik, bohaterką naszego zespołu została Aleksandra Kwiecińska, której trzy bramki w samej końcówce uratowały zespołowi zwycięstwo.  Warto przypomnieć, że w tym  spotkaniu na boisko nie weszła nasza najlepsza snajperka Sylwia Lisewska.

Bramki:Waga 7, Kwiecińska 4, Stokłosa 4, Yashchuk 4, Balsam 2, Kozimur 2, Szynkaruk 2, Gerej 1

Drugie spotkanie z KPR, ale już w ramach Pucharu Polski miał już inny przebieg. W tym spotkaniu zobaczyć mogliśmy już Sylwię Lisewską, która od początku meczu pokazywało się z najlepszej strony, do jakiej nasz przyzwyczaiła. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:17 dla naszych Pań. W drugiej połowie to ambitna gra Jeleniogórzanek i efekt kar nałożonych na zawodniczki doprowadził do tego, że w  54 minucie na tablicy wyników można było ujrzeć 23:24.  Następnie na ławkę kar powędrowała Sylwia Lisewska i Kamila Konefał, a swoje dwie bramki dla Startu dorzuciła Katarzyna Kozimur. Do końca meczu  trwała jednak zacięta walka, po powrocie na boisku Sylwia Lisewska, znowu pokazało swoją wyższość i  rzucając trzy bramki z rzędu, powiększyła swój dorobek strzelecki do dwunastu goli. Gospodynie starały się jeszcze dogonić nasz zespół z wynikiem, jednak nie udało się i ostatecznie to Start zwyciężył 30:28 i awansował do 1/4 finału Pucharu Polski.

Bramki: Lisewska 12, Kozimur 5, Balsam 3, Świerczek 2, Dorsz 2, Kwiecińska 2, Yashchuk 2, Szynkaruk 1, Gerej 1